Reprezentacija Srbije prva na Evropskom prvenstvu plesa!

0
784

Već tri godine za redom, mala ali talentovana reprezenacija Srbije osvaja 2. mesto u ukupnom plasmanu sa 12 zlatnih, 3 srebrne i 4 bronzane medalje.

Reprezentaciju Srbije činila su tri plesna kluba: Dance factory, Ris i Play dance studio od čega je Dance factory osvojio 10 zlata, 2 srebra, 4 bronze; Ris 2 zlata i 1 srebro.

Pobednički niz započela su deca uzrasta do 7 godina, koja su odnela apsolutnu pobedu, uzevši zlata u svim kategorijama u kojima su se takmicili (formacija, grupa, duo i solo).

U dečjoj kategoriji kao solista izdvojila se Maša Anić, dvostruki svetski i evropski prvak, koja je kao najtrofeniji plesač nastupila u Gala večeri ovog prestižnog takmičenja. Pored ovog uspeha, u ekipnom takmičenju naša deca osvojila su zlato, srebro i bronzu.

Koreografija “Samo da rata ne bude”, na pesmu u izvođenju Darije Vračević, pored milionskih pregleda, osvojila je i srca sudija i publike i popela se na najviše postolje za grupe.

Vicešampionska titula u formaciji dece pripala je koreografiji “Children who silenced the world”. „Dance factory često bira društveno angažovane teme, jer želimo da kroz ples probudimo svest ljudi” rekla je Nataša Gvozdenović.

U juniorskoj kategoriji zlatan niz počeo je pobedom Dorotee Tomić u jazz solistima i završio se ubedljivim prvim mestom koreografije “Think outside of the box”. Da srpski ples dominira u svim uzrasnim kategorijama, dokazali su seniori naše reprezentacije, koji su zlatom u savremenim formacijama zatvorili još jedno Evropsko prvenstvo.

– Naši plesači su bili sjajni na sceni i van nje, a naši treneri i koreografi su jos jednom dokazali da je ljubav prema plesu jača i veća od svih problema. Borimo se da budemo još bolji i da svoje klubove i zemlju predstavimo u najboljem svetlu. Hvala svima koji nas podržavaju u tome – rekla je Staša Stanković, kapiten srpske reprezentacije.